» 4 نشانه واضح برای دوام یک رابطه

4 نشانه واضح برای دوام یک رابطه

4 نشانه واضح برای دوام یک رابطه

یک مجموعه از متغیرها تعیین می کند که آیا یک ازدواج ممکن است موفق باشد یا شکست بخورد.

پس از یک دهه تجزیه و تحلیل داده ها از آزمایشگاه عشق ، متوجه شدیم که یک مجموعه از متغیرها موفقیت یا شکست ازدواج را تعیین می کند: آیا زوجین در طول مصاحبه مثبت یا منفی بودند؟ یا آنها بر اوقات خوب خود با هم تأکید کرده و اوقات بد را به حداقل می رسانند ، یا بر اوقات بد خود با هم تأکید می کنند و اوقات خوب را به حداقل می رسانند. آیا آنها بر صفات مثبت شریک زندگی خود تأکید کرده و خصوصیات آزار دهنده تر همسر خود را به حداقل برسانند ، یا بر صفات منفی شریک زندگی خود تأکید کرده و خصوصیات مثبت تر شریک زندگی خود را به حداقل می رسانند.

آنچه ما آموخته ایم این است که زوجینی که به احتمال زیاد ازدواج شادی دارند ، هنگام صحبت در مورد روابطشان ، خصوصیات زیر را نشان می دهند:

سرخوشی ، عاطفه ، تحسین: 

زوجین به صورت کلامی یا غیر کلامی تأثیر مثبت (گرمی ، شوخ طبعی ، مهرورزی) را ابراز می کنند. آنها بر اوقات خوب تأکید و از شریک زندگی خود تعریف می کنند.

 زوجین بر توانایی خود در برقراری ارتباط خوب با یکدیگر و وحدت و همبستگی متقابل خود تأکید می کنند. آنها از کلماتی مانند "ما" ، "ما" یا "ما" در مقابل "من" ، "من" یا "من" استفاده می کنند. آنها خود را جداگانه توصیف نمی کنند.

گستردگی در مقابل برداشت: 

زوجین خاطرات گذشته مشترک خود را به طور واضح و مشخص نه مبهم یا به طور کلی با عدم توانایی در یادآوری جزئیات ، توصیف می کنند. آنها درمورد رابطه خود مثبت و پرانرژی صحبت می کنند ، نه فاقد انرژی و اشتیاق برای یادآوری گذشته خود.

جلال بخشیدن به مبارزه: 

در یک رابطه ، افراد یک زندگی مشترک با یکدیگر به هدف ها، پر از ارزش ، هدف و معنا می بخشند. این زوج در "ستایش از مبارزه" ابراز افتخار می کنند که در برابر سختی ها ، در مقابل ابراز ناامیدی از روزهای سخت خود ، زنده مانده اند. آنها بر تعهد خود به رابطه تأکید می کنند نه اینکه آیا واقعاً باید با این شریک زندگی کنند ، تأکید می کنند. آنها به رابطه خود افتخار می کنند و شرمنده نیستند. آنها درباره ارزش ها ، اهداف و فلسفه زندگی مشترک خود صحبت و سنتهای عمدی را برای ارتباط عاطفی در روابط خود ایجاد می کنند. ما این ها را "آیین های ارتباط" می نامیم. 

اگر یک زن و شوهر با ابراز منفی نسبت به یکدیگر در مصاحبه ، چه در کلمات ، در حالت های چهره ، یا در زبان بدن ( بدبینی ، کنایه ، چرخش چشم) شروع کنند ، این نشان می دهد که یک سوئیچ منفی چرخیده است و تقریباً به طور حتم رابطه ای را پیش بینی می کند که با گذشت زمان کاهش می یابد. اگر زن و شوهر ابراز ناامیدی در رابطه، احساس سرخوردگی، صحبت های ناامید و تلخ در مورد رابطه داشته باشند طلاق محتمل است. توجه داشته باشید ، وقایع منفی و حوادث قابل تأسف در تمام روابط اجتناب ناپذیر است. سوئیچ مثبت در مورد چگونگی تفسیر مثبت زوجین از وقایع منفی و شخصیت همسرشان است و اینکه آیا در ذهن روزمره، آنها وقایع مثبت را به حداکثر می رسانند و منفی را (در همسر و رابطه خود) به حداقل می رسانند؟

آنچه در اینجا خلاصه می شود هر ازدواج و رابطه موفق ، در بنیان خود ، یک دوستی عمیق و نزدیک دارد - شرکایی که واقعاً یکدیگر را می شناسند و هردو عضوی از یک تیم هستند. کلماتی که انتخاب می کنید مهم هستند. لحن صدای شما مهم است. حتی حالت چهره شما نیز مهم است.

البته همه ما گاهی اشتباه می کنیم. ما ارتباط نادرستی برقرار می کنیم و وقتی این کار را انجام می دهیم ، باید تعمیراتی انجام دهیم. روابط شاد، روابطی نیست که در آن هیچ درگیری وجود نداشته باشد. اینها روابطی هستند که بعد از اتفاقات ناراحت کننده تعمیر می شوند و روز به روز زن و شوهر با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. زوج های خوشبخت تفاوت چندانی با زوج های ناراضی ندارند. آنها به راحتی قادرند تعمیرات روابط خود را آسان تر و سریعتر انجام دهند تا بتوانند به لذت با هم بودن برگردند.

در پایان ، قسمت عمده ای از موفقیت یا عدم موفقیت در رابطه شما به گفتگوهایی که با یکدیگر دارید بستگی دارد. سیصد زوج این تمرینات را انجام دادند ، مکالمات خود را ضبط کردند و داستان های خود را به اشتراک گذاشتند. زوج های جدید و زوج های متاهل طولانی مدت همه دریافتند که این گفتگوها آنها را به هم نزدیک می کند و به آنها کمک می کند تا یکدیگر را به روش های جدید و هیجان انگیزی ببینند. آنها دوستان بهتری شدند و دوباره عاشق یکدیگر شدند.

ارم بلاگ

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


طراحی فروشگاه اینترنتی زیر قیمت تهران 09129613289 طراحی فروشگاه اینترنتی زیر قیمت تهران 09129613289 مشاهده